1.Zumba party s Tatianou

2.Zumba party s Tatianou

Základné kroky – video ukážky


Zumba je tanečná fitnes hodina plná energie, super hudby a výbornej nálady. Kombinuje latinsko-americké tance spolu s aeróbnymi pohybmi, zábavné prvky s efektívnymi. Medzi najpoužívanejšie štýly patrí Salsa, Reggaeton a Merengue.

Video č.1:  Salsa - kubánsky krok

Salsa je kombináciou afrických, kubánskych a ďalších latinskoamerických rytmov. Tanečné kroky pochádzajú z kubánskeho tanca son, no zreteľný je aj vplyv ďalších tancov ako mambo, guaracha, rumba alebo ča-ča. V súčasnosti sa tancujú tri základné štýly kolumbijský, portorický a kubánsky.

V tomto videu sa teda naučíte Salsu - kubánsky krok.

 

Video č.2: Reggaeton - základný krok

Reggaeton kombinuje prvky reggae, dance-hallu, hip-hopu a latinskoamerických tancov. Ide o moderný žáner urbánnej hudby, ktorej základom sú bubny. Pochádza z Panamy, no populárny je v uliciach Portorika, Mexika alebo USA.

V tomto videu sa naučíte Reggaeton - základný krok.

 

Video č.3: Merengue - chôdza

Merengue sa najviac udomácnil v Dominikánskej republike, kde sa stal oficiálnou hudbou a tancom krajiny. Ozýva sa tu doslova všade na letisku, na ulici, v každom bare a reštaurácii. Tanec je charakteristický rýchlym prestupovaním z jednej nohy na druhú a vlnením bokov.

V tomto videu sa naučíte Merengue - chôdzu.